Fantazje erotyczne a’la Lolita

Oglądając fragmenty filmu „Lolita”, w poniższej notce, siedząc trochę zadumana i czując mrowienie na karku, błądząc myślami po fascynacjach i zauroczeniu drugą osobą, które czasem potrafi być tak bardzo silne, przypomniałam sobie artykuł prof. Starowicza o fantazjach erotycznych, na który kiedyś się natknęłam. Niektórzy może się oburzają oglądając ten film, a ja myślę, że ta dziewczyna dojrzała za szybko. Tak ją stworzyła natura i nie widzę w ich związku nic złego. Miedzy dwojgiem ludzi nie może być niczego złego jeśli to co chcemy zrealizować odpowiada obu stronom. I tak właśnie powinniśmy się dobierać – To co odpowiada Tobie odpowiada także i mnie – to jest idealny związek i można postawić znak równości, po czym napisać miłość.

***


Jakie są nasze fantazje seksualne?

12911.jpg

Czy te, które jawią się w głowach męskich, różnią się od marzeń erotycznych kobiet, czy fantazje seksualne są zboczeniem? A może należy je leczyć?

Każdy człowiek nosi w sobie seksualne fantazje i są one normalnym elementem życia. Czasami to tylko ucieczka od nieciekawej rzeczywistości, czasem sposób partnerów na łóżkowe kłopoty.

Jak to robimy?
Kobiety fantazjują inaczej niż mężczyźni. Ponieważ w prawdziwym życiu zmuszone są często do praktycznych działań, ich fantazje są tego przeciwieństwem. Gdy kobieta pozwala sobie na niczym nie ograniczone marzenia seksualne, ich tematyka jest niezwykle bogata, a erotyczne przygody wprost niewiarygodne. Często akcja takich fantazji rozgrywa się w samochodzie, na basenie, w windzie. Zdecydowanie częściej z osobą znaną (najczęściej z filmów lub telewizji) niż z zupełnie obcym mężczyzną.
Mimo że kobiety częściej przyznają się do takiej seksualnej wyobraźni, szybko usiłują się jej pozbyć, ponieważ są przekonane, że to, o czym myślą, jest „grzeszne” i „zboczone”. Przeciętna kobieta sądzi, że takie wizje nachodzą jedynie osoby perwersyjne. Dlatego czuje, że szybko musi usunąć je z głowy.
Paradoksem bywa również fakt, że właśnie te kobiety, które mają niczym nie skrępowaną wyobraźnię erotyczną, nie potrafią się wykazać śmiałością w łóżku. Nie chcą, aby mężczyzna sądził, iż ma do czynienia z kobietą wyuzdaną…
Mężczyźni fantazjują, wyobrażając sobie stosunek płciowy i genitalia – najczęściej nieznanej kobiety.

Lepiej nie mówić
Co dziesiąta kobieta przyznaje się, że jej fantazje dotyczą zniewolenia przez partnera, gwałtu, który dokonuje na niej obcy mężczyzna. Jest to jednak jedynie fantazja.

Gdyby taka scena miała miejsce w rzeczywistości, kobieta prawdopodobnie wcale nie czułaby spełnienia, ale wręcz przeciwnie – udrękę, ból, nienawiść. Między innymi właśnie dlatego partnerzy raczej nie powinni opowiadać sobie nawzajem własnych fantazji. Takie zwierzenia są często początkiem końca. Zazwyczaj po takich opowieściach druga osoba nie może się opędzić od natrętnych myśli: „Dlaczego właśnie coś takiego przyszło mu do głowy? A może miał już takie doświadczenia z innymi? Czy mam się zgodzić, mimo że czuję niechęć do tego pomysłu?”. I tak we wzajemne relacje (do tej pory na przykład bardzo dobre) wkrada się lęk i nieufność.

Fantazje dobre i złe
Fantazje seksualne nie są zboczeniem. Kryje się w nich jednak pewne niebezpieczeństwo, kiedy stają się za bardzo kreatywne. Niektóre osoby, zanim rozpoczną życie seksualne z wymarzonym partnerem, często w myślach tworzą całe scenariusze. Rzeczywistość bywa zupełnie inna. Zdarza się, że żadna scena z marzeń nie przypomina tej, która dzieje się naprawdę. Rozczarowanie bywa tak silne, że rodzi niechęć do partnera. Z kolejnym związkiem może być podobnie.
Niektórzy ludzie reżyserują całe swoje życie seksualne. Druga osoba w związku ma do odegrania konkretną rolę, często zupełnie wbrew własnej woli. Brak spontaniczności i przymus to zagrożenie takich związków.
Moimi pacjentami często są osoby, które zmuszono do zagrania takiej roli. Kobieta nakłoniona przez męża do seksu grupowego, mężczyzna sprowokowany przez swą małżonkę do seksu z innym mężczyzną na jej oczach, kobieta, która również na oczach męża kochała się z trzema mężczyznami… Problem polega na tym, że takie sceny wymyślała tylko jedna osoba w związku. Dla drugiej był to koszmar, który później długo odchorowywała. A i dla twórcy pomysłu często było to niedobre doświadczenie.
Warto przypomnieć, że fantazje tak długo bywają bezpieczne, dopóki nie zastępują prawdziwego, zdrowego życia seksualnego.

Autor: Prof. Lew Starowicz

Komentarzy 13 to “Fantazje erotyczne a’la Lolita”

 1. pieprzenie Says:

  nie wiem jak innych, ale moje fantazje są całkiem smaczne /faja/

 2. alkacja79 Says:

  Moje nie znają ograniczeń:P

 3. pieprzenie Says:

  Ala , zgadzam się , przecież je znam :P /faja/

 4. alkacja79 Says:

  Bo Ty, kochanie, o mnie prawie wszystko wiesz :D

 5. pieprzenie Says:

  i vice versa :D , wiesz nawet to czego ja nie wiem :P /faja/

 6. alkacja79 Says:

  Kawciu!: […]Starowicza o fantazjach erotycznych, na który kiedyś się natchnęłam…

  Ja wiem, że Cię natchnął:D Ale chyba nie to chciałaś napisać?:D

 7. winnata Says:

  Myślałam o natchnieniu i bałam się chyba natknąć. ;)
  Dzięki, czasem jak piszę myślę o kilku możliwościach napisania tego samego. Myśli krążą szybciej niż napisane słowa, chyba wszyscy tak mamy. :)

 8. winnata Says:

  A jeśli chodzi o moje fantazje to chyba sama ich do końca jeszcze nie poznałam. ;)

 9. poltergeist666 Says:

  Piękna koszulka, wreszcie widzę, ile my mamy tutaj kategorii. ;)))

 10. alkacja79 Says:

  Mnie też się podoba, choć diabli wzięli foto z nagłówka:P

 11. tales_of Says:

  cześć Ala :D

 12. winnata Says:

  Wkurzyłam się, bo nie mogłam poprzestawiać widgets, ale już opanowana sytuacja. ;)

 13. Kristof Says:

  apropos filmu, był to jeden z pierwszych filmów, który pobudził moje fantazje erotyczne muszę przyznać, że aktorka grająca lolitę zagrała świetnie


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: